Ženy vedení neudržely a v úvodním zápase na Elite nestačily

Ženský A tým vstoupil do 1. kola play down porážkou. S Elite prohrál 5:7, přestože vedl 5:2.

SKV Ladies v sobotu v podvečer načaly sérii play down s pražským Elite, které skončilo v základní části na devátém místě. Poslední vzájemné měření sil obou celků vyznělo lépe pro Elite (10:5), a tak Vinohrady vstupovaly do utkání jako papírově slabší soupeř. Sokolky ovšem dokázaly, že statistiky se mohou mýlit a chvíli dokonce držely krásný náskok tří gólů. Bohužel Elite v závěrečné dvacetiminutovce dokázalo výsledek obrátit. Vstřelilo čtyři branky a ukradlo Vinohradům vítězství.

Do první třetiny vstoupily jasně aktivněji Vinohrady. Držely míček na svých holích a testovaly lesklý povrch parket. Než ale stihly významněji ohrozit soupeřovu svatyni, putovala na trestnou lavici Barbora Sladkovská za hru rukou. Vinohrady si tak vyzkoušely oslabení a k radosti fanoušků ho zvládly na výbornou. Potěšen tímto dílčím úspěchem pouštěl se Sokol do stále nebezpečnějších akcí, které nakonec skutečně vyústily v gól. Zuzana Macurová zůstala nikým nebráněna před soupeřovou brankou a bekhendem míček krásně uklidila k tyčce. Týmu z Rieger arény se tak konečně po dlouhé době podařilo vstřelit první branku utkání. V následujících minutách hosté výborně bránili, zaklekávali do střel a Elite se s útokem opravdu nadřelo. Ale i jejich snažení přineslo ovoce. Znovu přišlo vyloučení, tentokráte Karolíny Strejcovské, a Elite dostalo možnost přesilové hry a dokonce nájezdu. Trestné střílení ještě Jana Velčická vystihla, ale v přesilové hře už inkasovala. Do šaten se tedy šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhá dvacetiminutovka začala opět lépe pro hosty. Vinohradské eso Zuzana Macurová, která se v průběhu celé sezony bodově šetřila, nyní naplno rozbalila svůj arzenál a po dvou minutách hry opět poslala svůj tým do vedení. Celkově v zápase zaznamenala neuvěřitelných 2+2. Elite si ale takovouto situaci nechtělo nechat líbit, a tak hrálo aktivněji a nakonec balonek po zmatku na brankovišti dotlačilo do branky. Shodné skóre ale vydrželo pouze chvíli, protože tým z Rieger arény se rozstřílel jako ještě nikdy v této sezóně. Nejprve Aneta Tvrzníková tenisovým úderem z blízka propálila Martinu Gécovou, potom Eliška Čermáková ze středu vyslala nechytatelný granát do šibenice a do třetice z výběhu prostřelila Magdaléna Kotíková vše, co jí stálo v cestě. Bystrý trenér Elite zavětřil rozklad svého týmu a vyžádal si oddechový čas. Domácím pauza prospěla, přeřadili na třetí rychlostní stupeň a do konce třetiny se jim podařilo Sokol zastavit a slepeným gólem snížit skóre.

Vinohrady tedy do závěrečné třetiny vstupovaly s dvoubrankovým náskokem. Brzy však fanouškům měly téct slzy. Ladies se zařídily podle hesla „těžce nabyl, lehce pozbyl“ a do čtyř minut bylo vyrovnáno. Elite povzbuzeno góly pokračovalo v náporu a Jana Velčická se měla v brance co ohánět. Oba týmy přidaly na agresivitě a důrazu a hrál se hodně útočný florbal. SKV zaregistrovalo několik slibných šancí a stejně tak Elite. Byl to ovšem domácí tým, který se nakonec radoval ze vstřelené branky. Pět a půl minuty před koncem se tak Sokol poprvé ocitl v situaci, kdy na soupeře ztrácel jednu branku. Ladies ale nechtěly ztratit tak nadějný zápas a bojovaly, seč jim síly stačily. Bohužel Elite už nechtělo dopustit další zvrat. Když chyběly do konce pouhé dvě minuty, zkusily to Vinohrady v šesti a Magdalena Kotíková vyslala na branku víc než povedenou střelu, bohužel ji ale Martina Gécová viděla. Tři sekundy před koncem ještě Elite ukořistilo balonek a přes celé hřiště trefilo prázdnou branku. Bylo tedy rozhodnuto.

SKV tak zápas i přes velmi nadějný průběh nakonec prohrálo 5:7. Rozhodně ale předvedlo, že má ohromnou sílu a má na to další zápasy vyhrát. Zítra v 14:30 v hale na Třebešíně startuje první odvetný zápas, tak přijďte SKV podpořit i vy.

Elite Praha - TJ Sokol Královské Vinohrady 7:5 (1:1, 2:4, 4:0)

Branky a nahrávky: 16. Frantíková (Jelínková), 27. Frantíková (Rybičková), 34. Jelínková (Rybičková), 42. Jelínková (Frantíková), 44. Denková, 55. Zittová (Radová), 60. Syslová – 10. Macurová (Černovská), 22. Macurová (Černovská), 29. Tvrzníková (Macurová), 33. Čermáková (Jiříčková), 33. Kotíková (Macurová). Rozhodčí: Reichelt, Kostinek. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváci: 54.

Sestava SKV: Velčická - Honzová, Strejcovská, Kotíková, Sladkovská, Červená, Reichová - Jiříčková (C), Tvrzníková, Bartošová - Macurová, Šádková, Černovská - Petřeková, Hyršlová, Čermáková - Javorská. Trenér: Jiří Kotík.