Ženy vezou z Jihlavy první extraligové body!

AKTUALIZOVÁNO - Ženský tým Vinohrad dnes vybojoval na půdě Jihlavy své historicky první extraligové body. Vynesla je výhra v prodloužení, kterou v 65. minutě vystřelila Pavlína Vacínová!

Po čtvrtečním postupu do osmifinále Poháru české pojišťovny a po páteční taktické poradě, nastoupily vinohradské ženy do zápasu velmi motivované a odhodlané vyhrát. Odpovídalo tomu také nasazení, se kterým zahájily první třetinu v Jihlavské sportovní hale. Od první minuty šly do všech soubojů zodpovědně a důrazně, ale ani domácí se nenechaly zahanbit. Celý zápas byl ve znamení stíhacích závodů, kdy ani jednomu z týmů se nepodařilo uniknout soupeři na vzdálenost více jak jedné branky. Hned 6 gólů bylo k vidění během první periody, ale rozděleny byly rovnoměrně do sítí obou branek a tak se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu 3:3.

Druhá třetina vyšla lépe Jihlavě. Během hektické hry, kdy balonek lítal nahoru dolu, odskakoval na kluzké palubovce, jak se mu zachtělo, a ani jeden z týmů ho neměl pevně na hokejce, se do vedení dostaly domácí. V této třetině převažovaly především v soubojích ve středním pásmu, kde se Vinohradům nedařilo prosadit se v osobních soubojích a často zde přicházely o balonek.

Oba týmy si při vstupu do poslední třetiny moc dobře uvědomovaly, že je v jejich silách tento zápas otočit na svou stranu a sebrat všechny body soupeři. Především na vinohradské střídačce byla vidět touha po prvních extraligových bodech, za vše hovoří velká produktivita v podobě 18 střel vyslaných na brankářku domácích v závěrečné části utkání. Skóre zápasu se podařilo Vinohradům srovnat při přesilové hře necelé 4 minuty před závěrečnou sirénou a tlak na branku domácích byl v následující závěrečné tříminutovce vysoký, ale kýžené ovoce nepřinesl.

Díky vyloučení jihlavské hráčky mohly Vinohrady odehrát 2 minuty z 5 minutového prodloužení v přesile, čehož naše ženy sice nevyužily ke vstřelení gólu, ale dostaly hru tak na svou stranu a v 65. minutě se jim podařilo po 7. a naposledy překonat golmanku domácích. Ráda bych vyzvedla výkon Moniky Petřekové, která se čtyřmi góly podílela na prvním extraligovým vítězství Vinohrad a právem byla na stránkách čfbu nazvána hvězdou zápasu.

O další body se naše ženské áčko popere již příští sobotu od 18 hodin s týmem FBC ČPP BONUSIA Ostrava v Rieger aréně, kde bude útočit na zisk prvních bodů získaných na domácí půdě. Přijďte tak podpořit ženy při jejich dalším poprvé!

FBŠ ALINVEST Jihlava - TJ X3M SKV 6:7 (3:3, 2:1, 1:2 - 0:1)

Branky a nahrávky:
2. Přibylová (Sůvová), 4. Urbanová, 18. Slavíková (Blažková), 21. Sůvová (Krupková), 36. Přibylová (Janošťáková), 49.  Sůvová (Krupková) - 3. Petřeková (Hrdinová), 11. Zajíčková (Lehutová), 13. Petřeková (Tvrzniková), 25. Petřeková (Batíková), 45. Petřeková (Máčilová), 57. Zajíčková (Vacínová), 65. Vacínová (Lisová). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváci: 36.

Sestava: Máčilová - Stejcovská, Lehutová, Hrdinová, Batíková (C), Samake, Plecitá, Komorousová - Vacínová, Valášková, Zajíčková - Tvrzníková, Petřeková, Reichová - Čermáková, Kuhnová, Müllerová - Lisová. Trenéři: Petr Jirges a Jiří Kysel.