Ženy vybojovaly proti Olomouci bod

Nadějně rozehraný zápas nedotáhly Vinohrady do tříbodového konce, s Olomoucí padly v polovině prodloužení a zůstávají na poslední příčce extraligové tabulky.

Vinohrady před pátečním domácím zápasem oznámily návrat ex-kapitánky reprezentace Magdaleny Kotíkové, která po Zuzaně Macurové našla v barvách SKV své útočiště a obnovila svou hráčskou činnost. Ale ani tyto dvě florbalové osobnosti nepomohly získat sokolkám první tři body v sezoně, i když se Macurová činila a nasázela do olomoucké sítě hattrick. Vinohradské ženy byly v úvodu utkání častěji v kontaktu s balonkem, trpělivě kombinovaly a připravovaly si své šance. První využila v šesté minutě Macurová po nahrávce Valáškové a o minutu později mířila vinohradská posila opět úspěšně, když proměnila nabídku Lisové. Po tomto jasně domácím úvodu se oklepaly i olomoucké hráčky a začaly vystrkovat růžky. Poprvé balon za svá záda pustila Jandová ve čtrnácté minutě, kdy rychle využitou přesilovkou snižovala na jednobrankový rozdíl olomoucká Pavlíková. Do konce třetiny se i přes několik šancí na obou stranách skóre neměnilo, a tak SKV vstupovalo do druhého dějství s úzkým náskokem.

V úvodu druhé části se sokolky hnaly do několika šancí, ale ve 25. minutě zafungovalo pravidlo „nedáš-dostaneš“ a z protiútoku srovnala Zamazalová. Osobní souboje se začaly stupňovat a nejednou se hráčky obou týmů těžce zvedaly ze země nebo zpoza mantinelů. Přesto diváci žádného dalšího vyloučení nebyli svědky. Dalším úspěšným protiútokem dostala Olomouc do vedení Oháňková, ale za necelé čtyři minuty zkompletovala Macurová hattrick a vyrovnala skóre na 3:3. Vinohrady se dál tlačily do zakončení, ale Davidová v brance Olomouce byla úspěšnější. Jandová v domácí brance také ve druhém dějství už žádný gól nepřipustila, tudíž do třetí třetiny hráčky vběhly za vyrovnaného stavu 3:3.

V úvodu třetího dějství se zranila domácí obránkyně Strejcovská a utkání bohužel nedohrála, i tak ale SKV bojovalo urputně dál za zisk tří bodů. Vedení domácím vrátila Komorousová, která využila skvělou nahrávku Lisové. Deset minut před koncem základní hrací doby se bohužel zranila druhá vinohradská opora – Aneta Tvrzníková a stejně jako Strejcovská utkání nedohrála. Sokolky stále držely jednobrankový náskok a snažily se o jeho navýšení. Ve velké příležitosti se ocitla Komorousová, když její střelu se štěstím vytáhla z brankové čáry Davidová. Sedm minut před koncem se hnala do zakončení Macurová stíhána oběma obránkyněmi hostů, ale Davidová proti ní vytáhla pro Olomouc velmi důležitý zákrok nohou. V čase 54:43 se Olomouc dočkala vyrovnání na 4:4 zásluhou Liškové, která přesnou střelou do růžku branky nedala Jandové šanci. Do konce třetí části sice sokolky držely balonek, ale vítězný gól již nedokázaly vstřelit, a tak se na Vinohradech mohli diváci těšit na prodloužení.

V úvodu prodloužení se SKV okamžitě dostalo na svou útočnou polovinu, ale všechny střely skončily na tělech hostujících hráček. Po necelých dvou minutách se ve velké šanci ocitly hostující hráčky, ale Jandová míček skryla v bezpečí své ruky. Další šance Olomouce byla bohužel pro Vinohrady ta „osudová“. Střelu Oháňkové Jandová ještě vykryla, ale na následnou dorážku ze vzduchu od Čechovské byla bohužel krátká stejně jako domácí obránkyně. Vinohrady si tak připsaly do tabulky jeden bod a zůstávají na posledním místě i kvůli prohře Jihlavy taktéž v prodloužení v zápase se střešovickým Tatranem.

TJ X3M SKV - TEMPISH FBS Olomouc 4:5 (2:1, 1:2, 1:1 - 0:1) po prodl.

Branky a nahrávky: 6. Macurová (Valášková), 7. Macurová (Lisová), 34. Macurová (Lisová), 47. Komorousová (Lisová) - 14. Pavlíková (Vysloužilová), 25. Zamazalová (Oháňková), 31. Oháňková (Vysloužilová), 55. Lišková, 63. Čechovská (Oháňková). Rozhodčí: Sochůrek, Šuvada. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 59.

Sestava SKV: Jandová – Batíková, Honzová, Kotíková, Strejcovská, Samake, Plecitá, Sladkovská – Macurová, Valášková, Lisová – Tvrzníková, Petřeková, Vejvodová – Komorousová, K. Trunečková (C), Šádková – Javorská, Vejborná. Trenéři: Petr Jirges a Vilém Svoboda.