Židenice vyloupily Rieger arénu

V sobotu v podvečer přivítaly sokolské hráčky na své půdě extraligovou výpravu až z dalekého Brna.

Ženy měly stále v živé paměti první utkání s tímto soupeřem, kdy ze začátku vedly, až nakonec ve vyrovnaném souboji podlehly Židenicím 4:7. Proto byly připravené odvetný duel ovládnout. Bohužel soupeř do zápasu vložil více nadšení a dravosti po gólech, a tak Ladies v důležitém zápase opět selhaly a připsaly si další prohru, tentokráte 1:6.

První třetina nezačala z pohledu Vinohrad nijak špatně. Domácí si sice nevytvořili žádnou významnější akci, ale dařilo se jim držet míček a na vlastní polovině s ním i zdařile kombinovat. Útočné pokusy často zkrachovaly na individuálních chybách hráček nebo velmi rychlé obraně hostů, která nenechávala sokolské útočnice ani na chvíli v klidu. Po deseti minutách už Židenice nemohly nechat vinohradské chyby bez potrestání. Nejlépe, jak mohly, využily špatného střídání sokola a úplně osamocená Pravcová skórovala do odkryté brány. Zanedlouho dostala šanci na vyrovnání Aneta Tvrzníková, ale její střela spíše než bránu ohrozila diváky na ochozu u bufetu. Poté se ke slovu opět přihlásilo Brno a po hromadné srážce v malém brankoviště dorazilo míček až za brankovou čáru. Vinohradští fanoušci už si pomalu začínali zoufat. To by ale nesměla být na hřišti Petra Honzová, která svým oblíbeným manévrem ukořistila míček na půlce a ze středu parádně prostřelila vše, co jí stálo v cestě. Fanouškům se znatelně ulevilo a málem se i mohli radovat z vyrovnání, ale samostatný únik Kristýny Jiřičkové nakonec gólem neskončil.

Druhá třetina přinesla úplně jiný náboj než první. Sokolky jakoby z hřiště úplně zmizely. Bylo vidět, že se snaží kombinovat a hrát dopředu na góly, bohužel ale ne a ne najít recept na brněnskou obranu. Naproti tomu hosté byli při chuti, agresivně se snažili dobýt protivníkovu bránu a ve svém obraném pásmu byli nemilosrdní. Opět po deseti minutách využili další individuální hrubky domácích a z těsné blízkosti brány nedali jinak skvěle chytající Janě Velčické šanci. Zbytek dějství se nesl ve znamení obléhání sokolské svatyně a ojedinělých neúspěšných protiútoků.

Závěrečná dvacetiminutovka pokračovala ve stejném tempu jako obě předchozí. Hráčky z Rieger arény nepředvedly žádný soustavnější tlak, nezatlačily na soupeře, nepokusily se zvrátit výsledek, a tak soupeř z Moravy pohodlně zpečetil svoji nadvládu. Ladies stále hůř pronikaly střední částí hřiště a pokud se jim to výjimečně povedlo, nestihly se na soupeřově polovině ani ohřát a už aby se zase vracely do obrany. Ale ani Židenice nebyly bezchybné. Na první pohled bylo jasné, že usilovně trénují novou rozehrávku, a tak jsou v ní často nejisté. Ženy tuto slabinu poměrně brzy odhalily, bohužel ale ukořistěný balónek téměř okamžitě ztrácely a případné slibné šance ničily neefektivním zakončením. Brnu se naproti tomu podařilo vstřelit další tři branky a konec zápasu tak dohrávaly v euforii a bez nejmenších známek stresu.

SKV Ladies tak promarnily další z důležitých zápasů a s 6 body se znovu utábořily na dně extraligové tabulky. Přeskočil je dokonce i nováček z Jičína, který senzačně porazil Olomouc. Za týden budou mít ženy šanci na reparát na půdě Ostravy, tak doufejme, že se do té doby poučí ze svých chyb a nevrátí se domů s prázdnou.

TJ SKV - Sokol Židenice 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky:
15. Honzová (Vejvodová) – 10. Pravcová (Indrová), 11. Dernerová, 29. Dernerová (Vývodová), 43. Dundelová (Drápalová), 54. Vývodová (Dernerová), 57. Svobodová M. (Theimerová). Rozhodčí: Cholek, Matulíková. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 58.

Sestava: Velčická - Honzová, Trunečková, Kotíková, Valášková (C), Strejcovská, Komorousová - Macurová, Hyršlová, Tvrzníková - Jiříčková, Javorská, Vejvodová - Šádková, Reichová, Bartošová - Čermáková, Kuchařová, Petřeková.