Židenice vyloupily Vinohrady, které jsou díky tomu na chvostu tabulky

Byl to souboj o posledním místo, souboj Praha - Brno. Bohužel pro domácí vyšel lépe pro Židenice, které si odvezly 3 body a odlepily se tak ode dna tabulky. Rozhodla zase nepovedená druhá třetina, kterou už domácí ve třetí třetině nedokázaly napravit.

Pro oba týmy to byl velice důležitý zápas. Jak Ladies, tak Židenice měly před utkáním na svém kontě pouhý jeden bod, a tak bylo jasné, že kdo vyhraje, tak se odlepí ode dna tabulky.

I přesto, že to byl hostující tým, který strávil dlouhou cestu vlakem, vypadalo to spíše na to, že ve vlaku zůstaly domácí. Židenice do utkání vlétly opravdu ve velkém stylu, nedarovaly domácím ani milimetr hřiště, všude byly první a již v 5. minutě vstřelila Hyksová vedoucí gól. Po ospalém začátku zvýšil trenér Kytka trochu hlas a na domácí to zabralo. Najednou už na hřišti byly oba týmy a utkání začalo nabírat grády. Na začátku 10. minuty po krásné nahrávce od Jarešové Honzová vyrovnala. Do konce třetiny byla hra vyrovnaná a bylo se na co dívat.

Druhá třetina dělá občas SKV problémy. A i tentokrát se výpadek dostavil. Především nedůraz na vlastní polovině a před brankou vyústil v nepříjemný výsledek 5:1 pro hostující tým. Vinohrady byly v útoku bezzubé a s výsledkem zatím nedokázaly nic udělat.

Trenérské duo Kytka - Doubek nenašlo jinou možnost o zvrat utkání než riskovat hru v šesti. Po stažení hry na dvě pětice hrála první lajna, pokud měla balonek pod kontrolou, v šesti. Druhá se snažila vyvinou tlak na soupeře hraním osobky.

Avšak tento krok nesl s sebou určité riziko. Pokud Vinohrady hrály v šesti, tak dokázaly kombinovat a soupeře přehrávat, ikdyž bylo vidět, že tuto variantu hráčky nemají moc nacvičenou. Tlak při početní výhodě přinesl 2 góly z čepele Lingové a Tvrzníkové. Avšak prázdná brána pro hosty byla lákavá a trefovala se docela snadno. Navíc zmatek při kontrolování, zda je na hřišti 5 nebo 6 hráček, také měl svou vinu na tom, že třetí třetina skončila poměrem 4:2 pro Židenice.

Konečné skóre tedy vyznělo lépe pro hostující tým v poměru 9:3. Doufejme, že toto utkání hodí Ladies co nejdříve za hlavu, protože již v pátek se utkají s Libercem, který momentálně okupuje 8.místo.

TJ SKV- K1 Florbal Židenice 3:9 (1:1, 0:4, 2:4)

Branky a nahrávky: 11. Honzová (Jarešová), 52. Lingová (Tvrzníková), 57. Tvrzníková – 5. Hyksová (A. Grufíková), 23. Dernerová (Veletová), 27. Hyksová, 31. Indrová, 39. Hyksová (Indrová), 47. Dernerová (Babáčková), 50. Vývodová, 57. Hyksová, 60. Indrová Rozhodčí: Beranová, Šedová. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 37.

Sestava SKV: Kutnarová - Čermáková, Lingová, Trunečková T., Sladkovská, Kutnarová F., Bursová - Honzová (C), Tvrzníková, Jarešová - Vavřinová, Vejvodová, Dobisíková - Šádková, Bartošová, Zelníčková - Bartůňková. Trenér: Boleslav Kytka.