Zlepšení starších žáků! Výhry zapsalo áčko i béčko

Výrazné herní zlepšení je největší výhrou posledních dvou turnajů starších žáků.

Po rozpačitém představení na minulém domácím turnaji, zakončeném premiérovým letošním sestupem do 4. koše, se vinohradské áčko předvedlo v Nehvizdech v mnohem lepším světle a o okamžitý návrat zpět jej přípravila jen nepřesná koncovka.

Pomalejší rozjezd s kladenským béčkem stál nakonec zřejmě tým postup. Úvodní dvoubrankové manko vyburcovalo hráče k zatím možná nejlepšímu druhému poločasu sezóny, kdy svého soupeře pěknými kombinacemi jasně přehrávali, ale herní převahu se bohužel nepovedlo vyjádřit gólově.

Těsná jednobranková prohra a vývoj ve skupině znamenaly před druhým zápasem s Vosami jediné - výhra o dva góly znamená postup do finále, kam měl před zápasem díky úvodnímu výkonu i výsledku blíže soupeř. Ještě lepší herní výkon a konečně dostatečná bojovnost v obranné fázi ale přinesla pár minut před koncem potřebné vedení 4:2, následné zbytečné vyloučení však pomohlo soupeři a konečné skóre poslalo do finále Vosy.

Mírné zklamání ale tým rychle zaplašil a v posledním zápase jasně přehrál Olymp 4:0 a alespoň na závěr pečetil herně povedený turnaj i vítězstvím. Z jednotlivců stojí za zmínku určitě kapitán Martin Šolaja, jehož střelecký apetit korunovala úžasná střela do víka. A velmi dobrým a nebojácným výkonem se předvedla naše dívčí posila Barča Klinerová - chuť do hry, povzbuzovaní týmu během zápasu a hlavně odvahu v osobních soubojích jí může většina kluků jen závidět.

Nejpovedenější turnaj sezóny má za sebou hlavně béčko. V Říčanech si hráči potvrdili, že pokud mají potřebnou tréninkovou docházku a na něm jsou pak ve cvičeních i nácviku hry pozorní, úspěchy se dostaví.

Základní skupinou prolétla mládežnická „Benfika“ suverénně. Nejprve vyřídila Černošice hladce 5:0 a hostující gólman mlžů Maty Cvejn se nádherně a spontánně radoval ze své první nuly v SKV! Jeho spoluhráči mu svým výkonem navíc podobnou radost dopřáli i podruhé a po naprosto stejném skóre z toho byla v zápase s Berounem dokonce druhá nula v řadě.

Druhým hrdinou dne byl pak náš nový „Wong“ Kevin, který si svou zápasovou premiéru v SKV osladil gólem v každém zápase a jen zvýšil už tak slušnou euforii v týmu. Ta se přenesla i do finále proti Wizardům, kdy už v brance klečel „obojživelník“ a kapitán Toby Řehák. Ten svou pásku předal na finále Ríšovi Svobodovi, který krásnou kličkou a ještě hezčí střelou zápěstím poslal SKV dokonce do finálového vedení 1:0.

Ve druhém poločase se už ale projevil úbytek sil a i přes velmi statečný výkon nakonec SKV padlo 1:3. Pokud však béčkaři nepřestanou nadále dobře pracovat, určitě se dočkáme nejen vítězného finále, ale i toho, aby bojovník Egor při střídání běhal na naší lavičku a nebral to přes soupeřovu :).