2251_Ivan_Pergler_ctyri_goly_SKV_Vary.JPG

Čtyřgólový Ivan Pergler: Proti Varům jsem to bral hodně na sebe

Proti nováčkovi z Karlových Varů zapsal první superligový hattrick. Jako bonus pak Ivan Pergler přidal ještě čtvrtou branku. Sokolové nakonec vydřeli výhru 10:9 po samostatných nájezdech. Po osmi kolech tak mají na svém kontě osm bodů. Jak dosavadní průběh kanonýr Pergler vidí? Nejen za tím se ohlédl v rozhovoru pro klubový web.

Nakonec jste porazili Vary 10:9 po nájezdech. Jak bys zápas zhodnotil, co se stalo ve druhé třetině a jaký panuje v týmu pocit po zápase?
„Za výhru jsme samozřejmě rádi, nicméně jsme se na ni museli nadřít víc, než jsme se asi před zápasem připouštěli. První třetina ukázala, že když budeme poctivě pracovat do obrany a proměňovat naše šance, tak by ten zápas měl být v naší režii. Jenže do druhé třetiny přišel možná až moc sebevědomý tým. Vary stáhly hru na dvě formace a někteří z nás možná ještě mysleli na Tádu Melíška poté, co viděli, jak ho odnášejí pryč, a říkali si, že ty souboje dneska budou dost bolet. Vůbec se nám ta třetina prostě nepovedla, první střídání hned gól, pak opět několik tvrdých zákroků od hráčů Varů, do toho náš nedůraz před vlastní brankou a především, když už jsme vstřelili branku, tak hned další střídání jsme dostali, což psychice rozhodně nepomáhá. Nakonec jsme ale dokázali ve třetí třetině vyrovnat i za velké podpory našich fanoušků. V prodloužení se toho moc neudálo. Přišlo mi, že i když sice Vary držely míček, tak spíš čekaly na nájezdy a nikam se nehnaly. Ze zápasu jsme odešli vítězně, ale přesto musíme počítat ztrátu bodu. Tádovi přeju brzké uzdravení, snad to není nic vážného. Nicméně jsou tam i některé příjemné momenty. Chtěl bych tak pogratulovat Lukáši Trojáčkovi a Radku Kuželovi k jejich prvním gólům za naše áčko, a tak i za příspěvek do pokladničky.“

Proti nováčkovi jsi vsítil čtyři branky. Povedl se ti zápas na jedničku a jak moc jsi rád za tenhle gólový příspěvek?
„Zápas na jedničku to ode mě určitě nebyl, několikrát jsem tam úplně zbytečně ztrácel balonky a ve druhé třetině tam přes moji pozici často chodila útočná hra Varů. Čtyři branky jsou skvělé, ale byl to spíše důsledek toho, jak se prezentuji v naší útočné hře. Když mám možnost, tak prostě střílím, občas až zbytečně a z nesmyslných pozic, ale to jsem prostě já. S Ondrou Plíhalem jsme spolu hráli už na Chodově a jsem rád, že se trenéři rozhodli dát nás k sobě. Víme o sobě, baví nás to spolu a dokážeme si vyhovět. Jindy se snažíme navzájem hodně hledat, aby ten druhý dal gól, ale v neděli jsem to bral více na sebe a konečně se mi tak povedlo dát hattrick v superlize. V minulé sezoně jsem k tomu měl několikrát blízko, takže už za třetí gól jsem byl spokojen. Mým cílem je ovšem vždycky výhra týmu, mé osobní body jsou už jen taková třešnička na dortu. Měl jsem formu a chtěl jsem toho co nejvíce využít, nakonec z toho bylo jen srovnání na 9:9,  tu vítěznou trefu už jsem nestihl.“

Teď vás čeká dlouhá pauza kvůli světovému šampionátu. Na co se teď musíte zaměřit v tréninku?
„Pauza nám přijde vhod. Očekávám, že bude nějaké volno, abychom si také odpočinuli od florbalu a mohli se více věnovat jiným povinnostem, na které někdy přes florbal nezbývá čas. Vidím to tak, že bude nějaká posilovna, abychom se udrželi v kondici a byli ještě silnější a stabilnější v soubojích, pak soustředění na důraz před naší brankou, odkud dostáváme v posledních zápasech až moc gólů, a samozřejmě náš kámen úrazu, a to proměňování šancí, respektive jejich neproměňování. Klukům z Austrálie Tomovi, Danovi, Benovi i Dylanovi (který s námi nehrál zápasy), přeji hodně štěstí na mistrovství světa. Věřím, že těch posledních pár měsíců s úrovní českého florbalu je dobře připravilo a ukáží se v nejlepším světle.“

Po osmi kolech máte na kontě osm bodů. Jaké zůstávají cíle pro zbytek roku?
„Je to asi méně, než jsme měli mít. Ztráta bodu s Vary, ostudný výkon v Ostravě, nevyužití horšího výkonu Chodova… Naopak jsme dokázali solidně zahrát s týmy na čele tabulky. Udržení Boleslavi po dobré obranné práci jenom na pěti gólech, slušný výkon s Tatranem a Bohemkou a samozřejmě ubojované výhry s Lípou a Otrokovicemi. Věřím, že nadcházející zápasy budou velmi důležité, ale o to těžší. Musíme se na ně pořádně připravit. Chtěl bych tímto pozvat naše SKVělé fanoušky na tuto část sezony, protože se hraje úplně jinak, když vás žene zaplněná hala. Cílem do zbytku ročníku je jednoznačně účast v předkole a vyhnutí se play down. Tabulka je zatím hodně vyrovnaná od toho osmého místa, takže každý bod se bude počítat.“