Czech Open - Zítra zůstávají ve hře tři týmy!

Během druhého dny bylo rozehráno play off. Ze hry už jsou bohužel oba dva naše ženské celky, které na sebe ke vší smůle narazily již v prvním kole play off. Ve hře už tak jsou pouze mužské týmy.

A tým mužů vstupoval do utkání s francouzskými outsidery s jasným cílem - nastřílet co nejvíc branek a ovládnout tabulku skupiny B19. Obě dvě věci Vinohradští splnili a Francouzům nastříleli 17 branek. Zajistili si tak velmi výhodnou pozici pro play off, do kterého vstoupí až zítra dopoledne. Soupeřem jim bude švýcarský celek z Baden Birmenstorfu. Duel je na programu od 11:40 v hale střešovického Tatranu.

Kojoti, alias muži B, dnes odehráli pouze jediné utkání s finským týmem On7. Tentokrát Coyotes neměli tak přesnou koncovku jako včera, ale po výsledku 2:0 si připsali další tři body do tabulky a umístili se na prvním místě. Svěřenci trenéra Vondry tedy postoupili do třetího kola play off (1/32 finale), ve kterém se střetnou s finským týmem Kalevi FB. Zápas se odehraje zítra v 10:30 na Chodově.

Juniory dnes ráno čekala bitva o třetí místo ve skupině se švédským týmem Röke IBK. Stejně jako juniorům se i švédskému týmu nepovedlo z předešlých dvou zápasů vybojovat žádný bod. Střetnutí se ale juniorům povedlo a po gólech Berana, Záně, Häusla a Malého porazili Röke 4:1. Díky zisku třetího místa jim los v prvním kole play off (1/32 finále) určil čtvrtý tým ze skupiny B. Na tomto čtvrtém místě se umístil neznámý belgický tým TMD Aalst, kterému se na turnaji zvítězit nepodařilo.

Lépe začal belgický tým. Už v čase 4:33 zvyšoval soupeř na 2:0. Jenže zbytek poločasu již patřil juniorům, kteří i díky hattricku Michala Häusla skóre otočili a do druhého poločasu se tak šlo za stavu 4:2. Ve druhé půli přidalo SKV ještě další čtyři branky a nakonec zvítězilo 8:3. Junioři tedy postoupili do druhého kola play off, ve kterém se střetnou s Tatranem Střešovice Red, což by měl být tým složený z dorostenců. Zápas se odehraje zítra od osmi hodin na Hamru I.

Ženské týmy již na letošním Czech Open dohrály. Áčko po remíze s Ostravou obsadilo v základní skupině díky horšímu skóre až třetí příčku, naproti tomu béčko prohrálo i svůj třetí zápas a v tabulce skupiny skončilo poslední. Los svedl oba naše týmy proti sobě. Áčko sice nepředvedlo suverénní výkon, ale nakonec po tuhém boji zvítězilo 3:1. V dalším kole čekaly na SKV Budějovice. Po bezgólovém průběhu střetnutí přišly na řadu nájezdy, ve kterých byly úspěšnější soupeřky. Vinohrady se tak loučí s účinkováním v ženské kategorii.

Výsledky druhého dne Czech Open:

Muži A:
TJ SKV - Nantes Floorball Canonniers 17:2 (5x J. Mareš, 2x Z. Stuchlík, 2x L. Gregor, 2x Rossi, 2x Houra, J. Svoboda, Dolejš, Linhart, O. Stuchlík)

Muži B:
HC Coyotes - On7 2:0 (Novotný, J. Pecha)

Junioři:
TJ SKV - Röke IBK 4:1 (Beran, Häusl, Malý, D. Záň)
1/32 finále: TJ SKV - TMD Aalst 8:3 (3x Häusl, 2x Malý, Svárovský, David, Krůšek)

Ženy A:
TJ SKV - FBC ČPP Bonusia Ostrava 1:1 (Zajíčková)
1/64 finále: TJ SKV - TJ SKV B 3:1 (Lisová, vlastní, Hrdinová)
1/32 finále: TJ SKV - FBC United České Budějovice 0:1 po sam. náj.

Ženy B:
TJ SKV - IBK Hradec Králové 1:2 (Batíková)
1/64 finále: TJ SKV - TJ SKV A 1:3 (Reichová)

Torza Sorry:
Torza - Team Kiss Kiss 2:4 (Očenášek, Svoboda)
1/128 finále: Torza - FLC Skala Melitopol 6:0 (2x Doubek, 2x T. Pecha, Kysel, Svoboda)
1/64 finále: Torza - Sanasport Gullivers Sokol Brno I. 2:6 (2x Doubek)