2296_Hartman_SKV_Chodov.JPG

Dobrý výkon proti Chodovu vynesl sokolům bod

Diváci v Rieger aréně i ti, kteří se na superligové utkání Vinohrad s Chodovem dívali na televizních obrazovkách, se museli dobře bavit. Vinohradští podali solidní výkon a po základní hrací době vybojovali s favorizovaným Chodovem remízu 3:3. V prodloužení rozhodl o bodu navíc pro hosty Mikuláš Komárek.

Sokolové vstoupili do utkání dobře a v první desetiminutovce si vytvořili řadu slibných příležitostí. I přesto diváci gól v úvodním dějství neviděli. S góly se roztrhl pytel až v prostřední třetině. Domácí špatně rozehráli, to Chodov využil k bleskovému brejku, na jehož konci bylo chytré zakončení Mikuláše Komárka.

Vinohradští pak ale prokázali, že se v posledních zápasech prezentují dobrými výkony, a skóre otočili. Ve 27. minutě byl na konci skvělé kombinace prvního útoku zakončující Štěpán Švejda. A o pár desítek minut později domácí dokonce vedli. Nařízené trestné střílení chladnokrevně proměnil Vojtěch Klápa.

Ve zbytku druhé části byl Chodov jasně lepší, což nakonec prokzal i gólově. Ve 35. minutě se k míčku ve velkém brankovišti dostal Ondřej Vošta a šikovně ho poslal pod břevno. Chvíli na to hosté zamkli soupeře a vyústilo to ke gól Toma Ondruška, který se ze své pozice na levém křídle nemýlil.

Svěřenci koučů Kapuciána a Purkrábka tak šli do závěrečné třetiny s jednogólovým mankem a především na konci stupňovali svou snahu. To vedlo k faulu na Ondřeje Plíhala a bývalý hráč Chodova vybojoval další nájezd. Ten tentokrát proměnil Jan Procházka po kličce do forhendu.

Poslední minuty přinesly velké drama. Ondrušek sice na jedné straně vybojoval nájezd, ovšem rozhodčí na základě trenérské výzvy nájezd odvolali, protože se chodovský forvard dopustil přestupku jako první. A SKV i díky tomu mohlo nakonec vyhrát. Ivan Pergler naservíroval míček Plíhalovi, ovšem ten kvůli skvělé obrannému zákroku Jiřího Bauera neskóroval.

Prodloužení hned v úvodní minutě rozhodl Komárek po nahrávce Bauera. Trenéři SKV opět naléhali na přezkoumání tohoto momentu, ale rozhodčí Varga neshledal Bauerovo počínání v souboji jako nedovolené. Celek z Jižního Města proto vyhrál v Rieger aréně 4:3 po prodloužení.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FAT PIPE Florbal Chodov 3:4 (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1) po prodl.

Branky: 27. Švejda (Kužel), 29. V. Klápa (TS), 55. Ja. Procházka (TS) – 27. Komárek, 35. Vošta (Komárek), 38. Ondrušek (Vávra), 61. Komárek (J. Bauer). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 1:0, navíc Plíhal (SKV) osobní trest. Bez využití. Diváci: 207.

Sestava SKV: Křepelka - Kellermann, Hartman (C), Trojáček, Jan Procházka, O. Stuchlík, Jiří Procházka - Švejda, Kužel, Klápa - Horák, D. Gärtner, T. Gärtner - Pergler, Máca, Plíhal - Hájek, Blažej, Pinkas. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.