Dorostenci slaví první výhru!

Dorostenci konečně prolomili nešťastnou sérii a mohou se radovat z prvních bodů v letošní sezoně. Odnesli to Black Angels.

Poslední předvánoční turnaj mladších žáků přinesl nejprve střetnutí našich kluků s Athletics Praha. SKV bylo celý zápas aktivnější, důraznější, více zakončovalo, a proto již od prvních chvil vedlo 1:0. Bohužel se však projevilo, že ne vždy vyhrává ten lepší a SKV doplatilo na několik málo chyb, které soupeř beze zbytku dokázal potrestat. V brance se několika pěknými zákroky blýskl Vašek Trejtnar, útočník navlečený kvůli absenci gólmana do výstroje. Ani jeho snaha však nezabránila nakonec kruté porážce 1:5. Poslední dvě branky však padly v posledních minutách při úporné snaze našich kluků alespoň o vyrovnání.

Druhý zápas nabídl pohledný a bojovný florbal. SKV mělo opět lepší nástup a ujalo se vedení. Sparta se se sokoly dlouho střídala v držení otěží, ale naše kluky neudolala, a tak SKV nakonec zvítězilo 5:3. Poslední utkání znamenalo souboj o třetí místo, v němž se mladším žákům postavil Falcon. Zde již o střelecké impotenci z prvního utkání nemohla být ani řeč. Téměř každá střela sokolů se třepotala v síti, a tak si SKV rozdílem třídy poradilo se svým soupeřem poměrem 7:3.

Dorostenci odehráli svoje utkání v Čakovicích. Soupeři je čekali těžcí, ale přitom stále hratelní. Zápas s Black Angels měl velmi špatný začátek, již v páté minutě SKV prohrávalo 0:2, pak ale zlepšilo svoji hru a do konce třetiny nedovolilo soupeři skórovat. O přestávce trenér Svoboda napumpoval svoje svěřence energií a to přineslo své ovoce. Do konce druhé třetiny se prosadili Klíma s Beranem a srovnali stav na 2:2. Třetí třetina byla velmi nervózní, ale SKV otočilo zápas a dostalo se mimo jiné po krásné akci Šímy do vedení 4:2. Black Angels v závěru dokázali jenom snížit na 4:3, ale sokolové si svoje vedení pohlídali a mohli tak slavit první vítězství v sezoně.

Proti Chodovu byl zápas jednoznačnou záležitostí. I díky skvělým zákrokům Chamráda SKV udrželo po první třetině stav 0:2, ale od druhé třetiny Chodov navyšoval svoje vedení. Za stavu 7:1 se povedla nádherná akce kapitánu Klímovi, když podle slov spoluhráče Berana „projel snad čtyři hráče“ a nádhernou střelou o tyč snížil na 7:2. Chodov pak ale navýšil svůj náskok ještě jedním gólem na 8:2 a i přes velmi slušný výkon našich dorostenců si podmanil tento zápas.