2159_Pavel_Hajek_Sparta_Praha_SKV.JPG

Dvougólový Pavel Hájek: Bylo důležité, že jsme to v Lípě nezabalili

Poslední třetina v základní části ze strany Vinohrad stála za to! A přispěl k tomu i Pavel Hájek, který svým gólem pomohl otočit duel na hřišti České Lípy. Celkově v utkání zaznamenal dva přesné zásahy a nejen pro něj je to vzpruha před klíčovou fází sezony.

„Určitě to vzpruha je. Bylo důležité, že jsme to za stavu 5:2 nezabalili a dokázali zapas obrátit v náš prospěch. Směrem do play down je to pro nás cenné,“ ohlédl se dvougólový střelec Pavel Hájek za otočkou v České Lípě. Sokolové prohrávali už 2:5, ale nakonec triumfovali po skvělé třetí třetině 7:6. To vyústilo k posunu v tabulce, Vinohradští se za minutu dvanáct odlepili z poslední příčky, přeskočili Hattrick Brno a nakonec obsadili 13. místo.

V 1. kole play down za necelé dva týdny SKV vyzve Pardubice. Také tréninky a příprava už jednoznačně směřují k boji o záchranu. „Náročnost se určitě zvýšila. Tréninky jsou teď fyzicky obtížnější a mentalita týmu se také změnila,“ hodnotí Hájek tréninkový proces. Hráči Vinohrad dostávají pořádně do těla, aby byli připraveni na sokolské derby.

Sám Hájek v Lípě zaskakoval v elitní lajně místo Zbyňka Stuchlíka a zapsal své premiérové trefy v letošním ročníku. „V posledních zápasech se snažím tlačit víc do zakončení a jsem rád, že z toho konečně něco padlo. S klukama se mi hrálo výborně, doufám ze oni to viděli stejně,“ dodal k utkání 26. kola. V prvním případě využil skvělé přihrávky Jana Fialy zpoza branky, u druhého gólu natáhl od mantinelu a jeho střela prošla až do sítě.

Úvodní kolo boje o udržení odstartuje o víkendu 26. a 27. února na hřišti Pardubic. O týden později se série hraná na čtyři vítězná utkání přesune na Vinohrady. Vítěz oslaví záchranu, poraženého bude čekat 2. kolo s poraženým z dvojice Česká Lípa - Hattrick Brno. Co bude třeba proti Východočechům předvést? „Nasazení a týmovost, co jsme ukázali v Lípě. A pak dodržet stanovenou taktiku,“ řekl odchovanec SKV Pavel Hájek na závěr.