I mužské céčko drží první příčku

SKV má za sebou dost náročný víkend, který se dá hodnotit vesměs úspěšně.

Muži C se v sobotu přestavili v Kunratické hale proti týmům Gladiátor Team Beroun a Torza Sorry. Utkání s prvně jmenovaným nebyol pro SKV vůbec jednoduché. Soupeř sokolům hru znepříjemňoval důrazným napadáním. Skóre se přelévalo z jedná strany na druhou, až se zápas dohrával v celkem vypjaté atmosféře mezi hráči. Více štěstí však nakonec měly Vinohrady a připsaly si vítězství 5:4. Druhé utkání bylo hodně ovlivněno tím, že soupeř nastoupil se šesti hráči do pole a do branky se dokonce musel postavit sedmý hráč. Utkání skončilo jednoznačným výsledkem 9:2.

Do Kobylis se vydali muži D, které zde čekali zápasy s týmy FbC Enqineers a Šneci z Pěšin. Oba dva celky se před zápasem nacházely v horní polovině tabulky, takže bylo jasné, že SKV nečeká nic lehkého. Dá se říci, že oba zápasy probíhaly podle předpokladů a sokolové se připsali porážky 3:7 a 4:8.

Ani juniory nečekal snadný úkol. Ve střešovické stodole na ně totiž čekali soupeři z horních pater tabulky. Nejdříve třetí Black Angles a poté první Kladno. Ze začátku se zdálo, že Black Angels utkání ovládnou, protože si dokázali vybudovat slibné vedení 3:0. Jenže od té doby SKV začalo hrát florbal takový, jaký chce, a utkání nakonec skončilo vítězstvím 6:4. Druhé utkání bylo pravým opakem. Kdo čekal, že Kladno bude od začátku pánem na hřišti, tak se mýlil. První tři branky za čtyři minuty padly právě do sítě Kladna. Jenže tomu se podařilo do konce první třetiny vstřelit dvě branky a třetina druhá tedy začínala za stavu 3:2. Druhá část byla třetinou brankářů, a tak i do třetí patnáctiminutovky se šlo za stavu 3:2. V této třetině ale již Kladno zapnulo své motory a čtyřmi brankami dokonalo obrat.

Starší žáci A odhráli svůj turnaj v Radlicích, kde se utkali s týmy FbŠ Bohemians D, FBC Start98 Kunratice a FbŠ Bohemians B. Kdo se těšil na gólové hody, tak si vybral špatný turnaj. Ve všech třech utkáních totiž padlo celkem pouhých osm branek. nejprve si Vinohrady poradily s D týmem Bohemians v poměru 2:1, poté podlehly Kunraticím 0:1 a zápas o umístění zvládly a zvítězily nad Bohemians B 3:1.

Čakovickou halu navštívili starší žáci B. Čekali je týmy AC Sparta Praha B, Lhokamo Praha a BILLY BOY Mladá Boleslav-Lušt. V prvním utkání se sokolové příliš nepředvedli. Ačkoliv hráli vyrovnané utkání, gólem na 2:1 se nechali zlomit a nakonec podlehli Spartě B 1:5. Ve druhém utkání Vinohrady ukázaly větší touhu po vítězství a ve vyrovnaném utkání šly štěstí více naproti. To znamenalo vítězný gól v poslední minutě. V zápase o umístění prohrávalo SKV 0:2, ale tentokrát se nesesypalo. Naopak to pomohlo ke zlepšenému výkonu a obrovskému obratu. Za stavu 6:3 už Mladá Boleslav dokázala pouze snížit ne konečných 6:4. Za zmínku stojí výkon Filipa Vodičky, který se ve třetím utkání podílel na většině branek.

Tým elévů odehrál své utkání v hale na Barrandově. Sokol se nejprve utkal s týmem FLOBO. I přes velmi ospalý výkon nakonec uhráli cenné vítězství 3:2. Utkání s Benešovem ale bylo mnohem těžší. Urostlí benešovští elévové porazili SKV 0:5. V zápase o umístění se Vinohrady potkaly s FbC Panthers B. Elévové podali kvalitní výkon a zaslouženě zvítězili 5:3.