Juniorky deklasovaly své soupeře

Uplynulý víkend se odehrál v režii ženských kategorií, a nutno zdůraznit že se opravdu povedl!

Na juniorky čekaly první zápasy v nadstavbě, ze které do play off postupuje pouze první celek. Tým, který proti svým soupeřům nastoupil posílen o trojici hráček z A týmu (Barbora Sladkovská, Natálie Bartošová, Kristýna Vejvodová), však vykročil za tímto těžkým cílem úspěšně. Kralupy nad Vltavou porazil vysoko 11:0 a domácí Českou Lípu rozstřílel 13:1.

Komentář k průběhu zápasů poskytl Gusta Ondrejčík: "Chvilku trvalo, než jsme se rozehráli a rozstříleli. Jsem moc rád, že jsme se nepřizpůsobili soupeřům a byli jsme to my, kdo diktoval tempo hry. V obou zápasech jsme většinu času strávili s balonkem na čepelích, drželi jsme soupeře pod tlakem, aktivně jsme napadali a podařilo se nám předvést pěkné kombinace, některé z nich byly i výborně zakončené. Děkuji všem hráčkám za výborné výsledky, ale především za předvedenou hru."

V sobotu ráno se na domácí palubovce v Riegrových sadech přestavilo naše ženské céčko. Na programu bylo derby hned se dvěma pražskými celky.

V prvním zápase se naše děvčata střetla s Kobylisy. Začátek zápasu byl poněkud vlažnější a tak jsme si na první branku musely počkat až do druhé třetiny. Druhá branka padla v oslabení, soupeřky z Kobylis však nesložily zbraně a vteřinu před koncem se jim podařilo snížit na 1:2. Tempo zápasu se opět trochu zvedlo a z toho pramenila třetí branka, Kobylisy se už nezmohly na nic víc než na snížení a tak zápas skončil výhrou SKV 3:2.

Jako další si na SKV brousila zuby pražská Sparta, tým který figuruje téměř na vrcholu tabulky soutěže. Naše děvčata však prokázala týmového ducha a díky tomu dokázala Spartu opravdu hodně potrápit. Začátek zápasu zvládlo lépe SKV které vstřelilo první branku už ve druhé minutě, Spartě se však podařilo do konce třetiny srovnat. Nerozhodný stav 1:1 platil i po druhé třetině. Třetí třetinu začala lépe opět naše děvčata, podařilo se jim vstřelit hned dvě branky a vypadalo to, že je zaděláno na velké překvapení. Florbal je ale rychlý a dynamický sport a i výpadek v řádu desítek vteřin vás může stát cenné body. O tom se přesvědčilo i SKV kdy stačilo pouhých devadesát vteřin nekoncentrovanosti a Sparta trestala hned dvěma brankami. Utkání tak skončilo nerozhodně 3:3 a každý z týmů bral jeden bod.