Na závěr kalendářního roku dvě porážky

Sokolové nezakončili kalendářní rok 2021 úspěšně. Nejprve v pátečním 18. kole podlehli Black Angels vysoko 6:13 a následně nedokázali bodovat ani v nedělním duelu 19. kola na hřišti Pardubic. Východočeši skvěle zvládli první dvě třetiny utkání a nakonec dokráčeli k výhře 9:4. Pro SKV to znamená jediné - Vinohradští půjdou do nového roku z poslední příčky Livesport Superligy a budou se v lednu snažit dosavadní výsledky vylepšit.

Ráz zápasu určila už první třetina. Dvakrát se prosadil Tomáš Hanák a Black Angels šli do vedení. Následně se krásně ze vzduchu trefil Jakub Renčín a SKV ztrácelo už tři branky. Naději vykřesal ve 13. minutě Štěpán Čuda poté, co mu zpoza branky nahrál Viktor Kopecký. Z vinohradské strany ale byla nebezpečná pouze první lajna, zatímco soupeř hrozil ze všech pozic.

A to se potvrdilo i v dalším průběhu střetnutí. Po úvodní dvacetiminutovce andělé vedli 4:1 a v prostředním dějství svůj náskok o další tři branky navýšili. Sokolové nedokázali pokrývat smrtící brejky soupeře a naopak se sami trápili ve vytváření příležitostí, potažmo v jejich proměňování. A černobílým nahrály do karet i dvouminutové tresty pro Vinohradské.

Sokolu na lepší výsledek nestačil ani další solidní výkon Viktora Kopeckého, který zapsal pět bodů (3+2). Stejný bodový příspěvek zaznamenal i domácí Tomáš Hanák (2+3). O bod méně (3+1) bral Jakub Renčín. Black Angels nakonec dokráčeli k pohodlné výhře 13:6. „Zápas se nám nepovedl. Od první třetině jsme do toho nevstoupili dobře a pak se to nabalovalo dál,“ ohlédl se za nevydařeným duelem trenér David Bouša.

Black Angels – TJ Sokol Královské Vinohrady 13:6 (4:1, 5:2, 4:3)

Branky a nahrávky: 6. T. Hanák (Renčín), 8. T. Hanák (M. Boček), 12. Renčín (Pícha), 20. T. Hanák (R. Hanák), 27. Jan Kopecký (T. Hanák), 35. M. Boček (Obuškevič), 35. Renčín (R. Hanák), 36. Neklan (Hromada), 40. Renčín (T. Hanák), 43. Fryš (M. Burian), 51. M. Burian (Fryš), 51. Jan Kopecký (Neklan), 53. Jan Kopecký (J. Boček) – 13. Čuda (V. Kopecký), 26. Z. Stuchlík (V. Kopecký), 39. V. Kopecký (Čuda), 45. Švejda (Pergler), 46. V. Kopecký (Fiala), 60. V. Kopecký (Čuda). Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 58.

Sestava SKV: Musil - O. Stuchlík, Čuda, Horák, Hartman (C), Ježek, Pinkas, Paštika - Fiala, Z. Stuchlík, Kopecký - Procházka, Pergler, Klápa - Kellenberger, Máca, Hájek - Gregor, Švejda. Trenéři: Kotlas, Bouša.

Páteční prohru chtěli Vinohradští napravit v derby Sokolů na hřišti Pardubic. Jenže byl to znovu soupeř, kdo měl lepší vstup do zápasu. V první části zasypali Východočeši vinohradskou branku pěti góly a kráčeli za triumfem. První trefu dali žlutočerní až na začátku třetí části, což už bylo na zvrat pozdě. Pardubice s novým trenérem Koubkem předvedly dobrý výkon a po zásluze vyhrály 9:4.

Výraznou měrou jim k tomu pomohl brankář Matěj Denemark, jenž zapsal 23 úspěšných zákroků. Čtyřmi body (2+2) přispěl k důležitému triumfu Adam Černý. Sokolové zapsali osmou porážku v řadě a jejich čekání na výhru bude pokračovat. Po svátcích se utkají s Bohemians. „První třetina byla otřesná. Možná to byla vůbec nejhorší třetina, co jsme s Davidem u Vinohrad,“ načal Michal Kotlas hodnocení porážky na východě Čech.

„V první části jsme se neměli čeho chytnout. Bylo to tristní. Nebyli jsme schopní si nahrát, inkasovali v přesilovce a předložili soupeři několik gólů. To určilo ráz zápasu. Do hry jsme se dostali až ve třetí třetině, ale když už prohráváte o šest nebo sedm gólů, tak je těžké s tím něco udělat,“ uzavřel Kotlas svou výpověď.

Sokoli Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady 9:4 (5:0, 2:0, 2:4)

Branky a nahrávky: 6. Šmíd (P. Pakosta), 9. Velc (Prix), 13. Teichman (Velc), 14. Lukáš Kučera (Šmíd), 18. P. Černý (Kaluža), 27. P. Černý (Kaluža), 27. Šmíd (P. Pakosta), 45. Lukáš Kučera (P. Pakosta), 53. Teichman (Šmíd) – 41. V. Kopecký (Z. Stuchlík), 50. Fiala (V. Kopecký), 55. V. Klápa (Švejda), 57. Švejda (P. Hartman). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 179.

Sestava SKV: Musil - O. Stuchlík, Čuda, Horák, Hartman (C), Ježek, Pinkas, Paštika - Fiala, Z. Stuchlík, Kopecký - Švejda, Pergler, Klápa - Kellenberger, Máca, Hájek - Gregor, Procházka. Trenéři: Kotlas, Bouša.