Přípravka si svém premiérovém turnaji vedla úspěšně!

Do boje se o víkendu zapojili junioři B a přípravka. V souhrnu uvádíme i středeční dohrávku dorostenců.

Ve středu si odbyli dohrávku sedmého kola dorostenci. Čekal na ně velmi silný soupeř ze Střešovic. Hráči sokola se snažili, ale v sestavě, ve které chybělo několik opor (gólman Chamrád či obránci Klíma a Horn) nemohli dlouho odolávat stroji, který postupně nastřílel 14 branek. V zápase ale můžeme nalézt hned několik pozitiv. 1. vynikající výkon podal brankář Petr Kohout, který ač věkem starší žák, odchytal svůj první dorostenecký zápas velmi slušně. 2. druhá třetina skončila z pohledu dorostenců 0:1 a ze strany sokola jsme mohli vidět pěkný výkon. 3. několik pěkných kombinací, které předvedly Vinohrady, neskončily gólem pouze díky dobře chytajícím hostujícím gólmanům a v případě střely Berana i výšce branky, protože se Tomášovi povedlo nastřelit břevno.

Zápas, který tedy skončil ostudným výsledkem, nemůžeme řadit k těm špatným a doufejme, že na svůj výkon dorostenci navážou i v zápasech proti slabším soupeřům a připíšou si první body do tabulky nejvyšší dorostenecké soutěže.

Juniorská rezerva měla v sobotu na programu jeden zápas proti týmu Falconu. Zápas hraný od osmi ráno byl poznamenán brzkým vstáváním a oko diváka určitě nepotěšil. Sokolu dělalo od začátku velký problém napadání soupeře a jeho hráči se nemohli dostat do pořádné kombinace. Soupeř zato využíval svoje šance a po první třetině vedl 2:0. Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil, ale sokolům se podařilo vstřelit dva góly oproti jedné brance soupeře. Obě branky vsítil Adam Nejezchleba a zvlášť ta druhá patřila mezi výstavní, když trefil Klímův dlouhý lob a ze vzduchu propálil soupeřova brankáře. Ve třetí třetině Mikudík šikovně odrazil míček o soupeřova obránce a vyrovnal na 3:3. Tento stav zůstal až do konce nezměněný a obě mužstva tak brala bod.

Poslední turnaj hraný o víkendu měli na starost úplně nejmenší naděje našeho vinohradského florbalu. Pro některé hráče to byl vůbec první turnaj v životě a popasovali se s ním i díky radám svých starších kolegů z elévů velmi dobře. Po vysoké výhře 13:0 s Orkou si poradili taky s Dvojkou a Tygříky, ale v posledním zápase padli se Startem. Obsadili tedy na turnaji velmi pěkné druhé místo, na němž se podílel převážně střelec Rosa, který si za těchto pár zápasů připsal neuvěřitelných 22 branek.