2226_Klapa_SKV_Ceska_Lipa.JPG

Šestibodový víkend! Sokolové porazili Českou Lípu i Otrokovice

Vinohradští prožili úspěšný víkend. V pátek nejprve porazili Českou Lípu 8:6, přičemž se šesti góly zaskvěl útočník Vojtěch Klápa. V neděli pak na tuto výhru sokolové navázali ziskem tří bodů proti Otrokovicím. Oba zápasy dopadly pro SKV výsledkově dobře, nicméně jejich závěry se nakonec změnily ve velké drama.

Utkání s Českou Lípou se změnilo ve one man show Vojtěch Klápa. Vinohradský útočník v utkání nasázel šest branek. Nejprve dorazil do branky střelu Mácy, pak proměnil únik a hattrick završil z trestného střílení na konci druhého dějství. Ve 46. minutě se mladý útočník prosadil počtvrté, když se dobře zorientoval před brankou.

Ve 48. minutě to bylo už 6:1 pro SKV, střelou z dálky zaskočil brankáře Netopilíka a vyhnal ho z branky. Svůj galavečer završil v 53. minutě gólem na 7:2, kdy vymetl pavučinky z pravého rohu. Pro Vinohradské to vypadalo velmi dobře, přesto ještě došlo k velké dramatizaci utkání. Česká Lípa se čtyřmi góly v posledních čtyřech minutách dostala zpátky do hry a nakonec bojovala o vyrovnání.

Definitivní klid vnesl na vinohradskou střídačku gól Tomáše Gärtnera do prázdné branky, který stvrdil triumf Vinohrad. „Do 43. minuty bych zhodnotil zápas pozitivně. Pak se stalo to, co jsme nechtěli. Musíme na tom zapracovat, aby nás to v sezoně netížilo. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Vojty Klápy a brankáře Křepelky, který si odbyl premiéru a byl vynikající,“ uvedl po výhře 8:6 trenér Jan Kapucián.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Česká Lípa 8:6 (2:0, 2:1, 4:5)

Branky a nahrávky: 7. V. Klápa (Pergler), 13. Švejda (Ja. Procházka), 26. V. Klápa (Pergler), 40. V. Klápa (TS), 46. V. Klápa (Pergler), 48. V. Klápa (Hartman), 53. V. Klápa (Máca), 60. T. Gärtner (Ja. Procházka) – 24. Staněk (Tichý), 50. Tichý (Slaný), 57. Slaný (Krajcigr), 58. Slaný (Tichý), 60. Vavruška (Ekl), 60. Ekl (Krajcigr). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 2:0, navíc Melíšek (SKV) ČK. Využití: 0:3. Diváci: 115.

Sestava SKV: Křepelka - Kužel, Hartman (C), Jan Procházka, Kellermann, O. Stuchlík, Jiří Procházka, Kosterich - Pergler, Máca, Klápa - Švejda, T. Gärtner, D. Gärtner - Plíhal, Z. Stuchlík, Melíšek - Blažej, Hájek. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.

Po první části nedělního duelu sokolové prohrávali 1:2. Druhá třetina se pak domácím povedla na výbornou. Vinohradští vsítili Otrokovicím šest branek. Další dva zásahy přidal ve skvělé formě hrající Klápa, krásnou akci Zbyňka Stuchlíka zakončil Ivan Pergler a prosadili se také Tomáš Gärtner, Jiří Procházka a Pavel Hájek.

Jenže pak se z pohledu Sokola tak trochu opakovala historie. Pěkný pětigólový náskok se ke konci utkání začal opět rozplývat. Otrokovice nejprve snížily v přesilovce, ve 46. minutě proměnil František Vykopal trestné střílení a v posledních třech minutách dokázali panteři přidat další dva góly. Těsné vedení 7:6 už domácí uhájili a zapsali další tři body do tabulky.

„Utkání se odehrávalo ve vlnách. Nejprve katastrofální první třetina, exceletní druhá třetina, která nás vrátila do zápasu. To, co jsme chtěli zlepšit oproti pátečnímu zápasu, se úplně nepovedlo. Ale nakonec jsme to zvládli a tři body zůstaly na Vinohradech. Teď se budeme chystat na další zápas,“ zhodnotil nedělní výhru kouč Kapucián.

TJ Sokol Královské Vinohrady – PSG Panthers Otrokovice 7:6 (1:2, 6:0, 0:4)

Branky a nahrávky: 7. O. Stuchlík (Plíhal), 24. V. Klápa (Hartman), 25. D. Gärtner (Ja. Procházka), 27. Hájek (Plíhal), 30. Pergler (Z. Stuchlík), 31. V. Klápa (Pergler), 35. Ji. Procházka (Plíhal) – 10. Halama (Kostka), 13. Halama (Jurčík), 42. Kelemen, 46. Vykopal (TS), 58. Sovják (Gašparík), 60. Gašparík (Kostka). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 110.

Sestava SKV: Křepelka - Kužel, Hartman (C), Jan Procházka, Kellermann, O. Stuchlík, Jiří Procházka, Kosterich - Pergler, Máca, Klápa - Trojáček, T. Gärtner, D. Gärtner - Plíhal, Z. Stuchlík, Pinkas - Blažej, Hájek. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.