2440_Ladies_SKV_Slavia_Plzen.JPG

Shrnutí víkendu: Ladies pokračují na vítězné vlně, Benfika nadělovala!

Ženské áčko jede! Po úvodních dvou porážkách nasbíralo 11 výher v řadě a aktuálně se vyšvihlo na první příčku západní skupiny 1. ligy žen. Naposledy Ladies přetlačily Panthers 10:8 a ve druhém víkendovém duelu porazily Slavii Plzeň 7:2. Dařilo se i Benfice, tak 13 góly zasypala Kaplici. A krásné výsledky vybojovala přípravka.

Sobotní duel ženského áčka nabídl velké drama s 18 brankami. Pět bodů zapsala Nikola Trnková, o bod méně měla Angelika Bližňáková. „Byla to gólová přestřelka, kterou jsme nakonec zvládly lépe my, za což jsme rády. Byl to běhavý zápas a doufám, že se dobře připravíme na zítřek,“ hlásila po sobotním triumfu nad Panthers Eliška Hladíková. A to se hráčkám Sokola povedlo. Na nedělní duel byly nachystány dobře a Slavii Plzeň porazily 7:2.

Tři body zapsala produktivní Bližňáková, dva góly vsítila Aneta Nigrinová. „Na rozdíl od sobotního zápasu se nám povedl vstup do první třetiny a vytvořily jsme si příjemný náskok, z kterého jsme pak celou dobu čerpaly. Od druhé třetiny už to z naší strany nebylo tak dobré, ale hrály jsme zodpovědně do obrany a podržela nás brankářka,“ vyzdvihla gólmanku Kreisingerovou dvougólová Nigrinová. Po polovině základní části jsou Ladies na čele tabulky s jednobodovým náskokem na Chomutov.

Poměrně dobře se dařilo mužským rezervním týmům. Béčko deklasovalo Kaplici 13:6 a céčko ze dvou zápasů vybojovalo cennou výhru proti dosavadnímu lídrovi tabulky Black Angels B, silné Traverze však Celtics vzdorovat nedokázali a padli 3:6. V neposlední řadě nelze opomenout srdnaté výkony přípravky. Tým vedený trenéry Petrem Antušem a juniorem Matyášem Cvejnem dvakrát vyhrál, dvakrát remizoval a  do puntíku plnil trenérské rady!