Shrnutí víkendu: Senzační elévové ovládli na domácí půdě všechny zápasy

Skvělé výsledky zaznamenali o víkendu elévové. A tým a B tým zvítězily ve všech čtyřech duelech a z vinohradské sokolovny udělaly nedobytnou tvrz. Navíc se jim podařilo nasázet soupeřům hromadu branek! Pěkný výsledek zaznamenali také hoši z Benfiky. Ti vyhráli na horké půdě Kutné Hory 7:4 a přiblížili se jistotě čtvrté příčky v divizi B.

Benfika vyjela do Kutné Hory v poněkud okleštěné sestavě, přesto byla posílena o dva hráče áčka Štěpána Švejdu a Vojtěcha Krupičku. Z juniorů se navíc do sestavy dostal Matyáš Cvejn. Dalibor Nigrin a spol. v každé z prvních dvou třetin odskočili o gól a definitivní rozuzlení utkání přišlo v závěrečných minutách. To se postupně prosadili Dominik Záň a jmenovci Štěpán Švejda s Janem Švejdou a SKV zvítězilo v těžkém utkání 7:3. Jan Švejda zapsal pět bodů (3+2), Štěpán Švejda tři body (2+1).

„V první řadě chceme poděkovat soupeři za férové utkání a skvělou pořadatelskou službu! Očekávali jsme na palubovce tvrdé utkání plné osobních soubojů, což se naplnilo beze zbytku. Bohužel florbal tím dnes hodně trpěl, i přesto jsme se zodpovědným výkonem spokojeni a nakonec zaslouženě bereme tři body. Přejeme soupeři hodně štěstí do zbytku sezony včetně play up a budeme se těšit někdy příště v Kutné Hoře na viděnou!“ zhodnotil duel hrající kouč Benfiky Viktor Vondra.

Z rezervních mužských týmů se dařilo také mužům D. Ti vyhráli oba své duely a stále jsou ve hře o postup do sedmé ligy. Naopak neúspěšný víkend za sebou mají juniorky a dorostenci. Ti už podruhé nastoupili v nejvyšším koši, kde se naráží na prvotřídní kvalitu. Tentokráte padli s Libercem a Českou Lípou. Z mládežnických celků je ještě třeba vypíchnout dva triumfy starší žáků. Strži se tak udrželi ve třetím koši.