2418_Pergler_Tlapak_SKV_Tatran.JPG

Sokolové Tatranu vzdorovat nedokázali

Z prvního vzájemného střetnutí s Tatranem vydolovali Vinohradští v úvodu sezony bod za remízu po základní hrací době, v odvetě předehrávané uprostřed týdne však úřadujícímu šampionovi zápas neznepříjemnili a doma padli 1:10. Jedinou branku domácích zapsal v polovině utkání kapitán Jan Procházka. Další zápas čeká Vinohrady už v neděli, kdy vyjedou na hřiště Vítkovic.

Už po první třetině vedl Tatran 4:0 a kráčel k výhře. Malou jiskřičku naděje mohli příznivci SKV spatřit ve 30. minutě. To přesilovku pěti proti třem využil střelou z prostředka hřiště Jan Procházka. Jenže na větší odpor se Vinohradští nezmohli a Střešovice nadále přidávaly další branky, přestože domácí byli, jako již tradičně v této sezoně, hnáni početným kotlem fanoušků.

Počet vstřelených branek Tatranu se nakonec zastavil na deseti, hosté tak výhrali 10:1. Třemi body se na tom podíleli Matěj Havlas (2+1) a Tomáš Hanák (1+2). Premiéru ve vinohradské brance v rámci Livesport Superligy zažil brankář Jiří Trojan, jenž proti úřadujícímu šampionovi vytáhl 19 zákroků. Už v neděli čeká sokoly další těžké střetnutí. Na hřišti aktuálně vedoucích Vítkovic se budou snažit o překvapení. Nedělní duel je na programu od 18 hodin.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Tatran Střešovice 1:10 (0:4, 1:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 30. Ja. Procházka (Keller) – 5. A. Kučera (Šindelář), 9. Šimek (Kolísko), 18. Mare. Beneš, 19. Vavroušek (T. Hanák), 33. Šimek (Meliš), 34. J. Boček (T. Hanák), 39. Havlas (Šindelář), 52. Kolísko (M. Mühlfait), 52. Havlas (Mare. Beneš), 60. T. Hanák (Havlas). Rozhodčí: Monzer, Procházka. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Diváci: 156.

Sestava SKV: Trojan - Jan Procházka (C), Araks, Jiří Procházka, Martan, Trojáček, Pražák, Krupička - Pergler, Pužman, Plíhal - Keller, D. Gärtner, T. Gärtner - Urbánek, Žiška, Pinkas - Víšek, Horák. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.