2176_Pardubice_play_down_4_zapas.JPG

Sokolové znovu zavítají do Pardubic, pátý zápas hodně napoví

Páté utkání série 1. kola play down mezi Pardubicemi a Vinohrady znamená hodně. Jeden z týmů se výrazně přiblíží záchraně. I po druhém víkendu je totiž stav mezi oběma Sokoly vyrovnaný. Duel je na programu od 19 hodin, hrát se bude ve Sportovní hale Dašická.

Třetí střetnutí nabídlo v Rieger aréně pěknou a dramatickou podívanou s úspěšnějším koncem pro domácí. Vinohradští nakonec uhájili těsný náskok a zvítězili 5:4. Tři gólové asistence zapsal výborně hrající playmaker Zbyněk Stuchlík.

Pohodu si chtěli žlutočerní přenést i do nedělního utkání. A ze začátku se jim to i dařilo, minimálně tedy výsledkově. Po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 4:1. Ve druhém dějstí se ale hra Vinohrad rozsypala i kvůli pětiminutovému vyloučení Viktora Kopeckého.

„Úplně jsme tam vypadli z tempa a inkasovali hodně gólů. To nás dostalo ze zápasu a naopak soupeře na koně,“ ohlédl se za klíčovým momentem Ivan Pergler, jenž v první dvacetiminutovce zapsal dva góly. Pardubice vsítily šest gólů v řadě a z toho už se domácí neoklepali.

„Naše hra nebyla vůbec špatná s porovnáním ze soboty. Zlomem byla samozřejmě přesilovka. Celý tým pak musím pochválit za třetí třetinu, kterou jsme si zkušeně pohlídali,“ těšilo matadora pardubického klubu Martina Zozuláka. Za stavu 2:2 se bude pokračovat zase na východě Čech. Držte Vinohradským palce!