2149_Jezek_SKV_Sparta.JPG

Televizní derby se Spartou skončilo porážkou

Sokolům se nevydařilo domácí televizní utkání se Spartou. Hosté si ze solidně zaplněné Rieger arény odvezli výhru 11:1. Základní část uzavřou Vinohradští v neděli 13. února na půdě České Lípy. Za dnešní návštěvu děkujeme všem věrným fandům, kteří nás po celé utkání povzbuzovali!

Domácí sice inkasovali už ve čtvrté minutě, když se v přesilovce prosadil sparťan Ujhelyi, v nadcházejícím průběhu úvodní části však dokázali, že umějí předvést i kvalitní výkon v obraně. Nicméně Sparta orámovala první přestávku dvěma góly, a ve 23. minutě proto vedla 3:0. Pak se opět Vinohradští dokázali zkoncentrovat, dobře blokovali střely a dařilo se i brankáři Musilovi.

Jenže chyběla ofenzivní nadstavba. „Zase jsme vyhořeli na složitostech v rozehrávce. Nedařilo se nám hrát jednodušeji a vytvořili jsme hodně individuálních chyb,“ ohlédl se za duelem trenér Michal Kotlas. Sparta od 35. minuty začala ve větší míře proměňovat své šance a navyšovat náskok. Po čtyřiceti minutách hosté vedli už 7:0.

„Nasazení a obraz hry byly určitě lepší než ve čtvretk v Mladé Boleslavi, ale soupeř byl i dnes lepší. My se musíme připravit na nejdůležitější část sezony, která nás teď čeká,“ dodal Kotlas. Čestný úspěch SKV zapsal v 59. minutě po dobře sehrané standardní situaci a krásné ráně obránce Ondřej Stuchlík. Vinohrady nakonec padly doma se Spartou 1:11 a do play down půjdou ze 13. nebo 14. příčky.

TJ Sokol Královské Vinohrady – ACEMA Sparta Praha 1:11 (0:2, 0:5, 1:4)

Branky a nahrávky: 59. O. Stuchlík (V. Kopecký) – 4. Ujhelyi (Košir), 19. Košir (M. Krbec), 23. Pruner (Juha), 35. Křenek (M. Krbec), 35. Kolstrunk (Bartoš), 35. Ujhelyi (Zouzal), 38. Matěj Čermák (Zeman), 43. Bartoš (Kareš), 45. Pažák (Zouzal), 47. M. Krbec (Pažák), 56. Ujhelyi. Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:2. Diváci: 180.

Sestava SKV: Musil - O. Stuchlík, Čuda, Gold, Hartman (C), Ježek, Pinkas - Hájek, Fiala, Kopecký - Pergler, Máca, Klápa - Švejda, Paštika, Procházka - Gregor, Kellenberger. Trenéři: Kotlas, Bouša.