Velký obrat na hřišti České Lípy, sokolové uzavřeli základní část vítězně!

V závěrečném kole základní části Livesport Superligy Vinohradští zamířili do České Lípy. Domácím šlo o hodně, v případě výhry a současně zaváhání Otrokovic by se Slaný a spol. ještě mohli dostat do play off. Jenže tento plán jim překazili sami sokolové, kteří po velkolepém obratu ve třetí třetině slaví pátou výhru v sezoně.

A ta se nerodila úplně lehce. Po dvou brankách Krajcigra vedli Českolipští 2:0. Pak sice snížil po skvělé přihrávce Fialy zpoza branky Pavel Hájek, který se rychle zorientoval před brankou, Lípa však ještě před polovinou utkání opět odskočila o dva góly. Ve 33. minutě vzal v přesilovce zodpovědnost na sebe Ondřej Stuchlík a prudkou střelou k tyči dostal sokoly na kontakt.

Pak se domácí přiblížili svému cíli. Branky Kopiče a Mlejnka ještě dávali modrobílým šanci na play off. Jenže ze souběžně hraného střetnutí v Otrokovicích chodily zprávy o domácím vedení. A SKV se navíc ve třetí třetině vyhecovalo k dobrému výkonu. Ve 44. minutě svým druhým zásahem v utkání snižoval Hájek a odstartoval sokolský obrat.

O dvě minuty později v přesilovce se z dálky prosadil střelec Lukáš Gregor, vyrovnání zařídilo duo Jan Fiala - Viktor Kopecký a fantastickou pasáž Vinohrad zpečetil o pár vteřin později Vojtěch Klápa. A to nebylo všechno. Pojistku, tedy sedmý gól hostů přidal po velmi šikovné práci s míčkem znovu Klápa. Minutu a půl před koncem ještě Lípa dokázala snížit, Vinohradští už si ovšem cennou výhru nenechali vzít.

Díky zisku tří bodů a lepší vzájemné bilanci s Hattrickem Brno se sokolové nakonec posunuli na konečnou 13. příčku a v 1. kole play down vyzvou Pardubice. „Chtěli jsme před play down vložit do hry bojovnost a chtíč. To se nám v posledních dvou týdnech celkem podařilo. Co se soupeře pro play down týče, myslím si, že to je jedno. Nejsme v pozici, že bychom si někoho měli volit,“ okomentoval závěr základní části člen realizačního týmu Jiří Buchta.

Série 1. kola play down s Pardubicemi odstartuje o víkendu 26. a 27. února. Hrát se nejprve bude na hřišti Východočechů. Záchraní se ten, kdo v sérii jako první nasbírá čtyři vítězství. 5. a 6. března se klání přesune do vinohradské Rieger arény. Poraženého bude čekat 2. kolo proti České Lípě nebo Hattricku Brno.

FBC Česká Lípa – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:7 (1:0, 4:2, 1:5)

Branky a nahrávky: 18. Krajcigr (Štěrba), 21. Krajcigr (Mlejnek), 29. Ekl (Jirsa), 38. Kopič (Tichý), 40. Mlejnek (Krajcigr), 59. Jirsa (Štěrba) – 27. P. Hájek (Pinkas), 33. O. Stuchlík (Fiala), 44. P. Hájek (Fiala), 46. Gregor (O. Stuchlík), 50. Fiala (V. Kopecký), 51. V. Klápa (Procházka), 57. V. Klápa. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:3, navíc Čuda (SKV) 5 min. Využití: . Diváci: 210.

Sestava SKV: Musil - O. Stuchlík, Čuda, Hartman (C), Gold, Ježek, Pinkas - Hájek, Fiala, Kopecký - Klápa, Pergler, Procházka - Švejda, Paštika, Gregor - Máca, Z. Stuchlík, Kellenberger. Trenéři: Kotlas, Bouša.