2179_Pardubice_play_down_rozhodujici_zapas.JPG

Výhra 6:2 a záchrana! Vinohrady zůstávají superligové!

Byl to pro vinohradské hráče a příznivce skvělý večer v Rieger aréně. Srdnatý a bojovný výkon, obětavost a šikovnost v zakončení. Sokolové porazili v šestém utkání 1. kola play down Pardubice 6:2, využili první mečbol a dokráčeli k vytoužené záchraně. I příští rok se tak bude na Vinohradech hrát Livesport Superliga!

Utkání nezačalo pro domácí dobře, celá série ovšem naznačila, že úvod moc nerozhoduje. Na začátku druhé třetiny se v přesilovce z dálky prosadil Adam Šmíd. Sokolové do toho pak šlápli a dokázali duel v prostřední dvacetiminutovce otočit. Lukáš Gregor se Zbyňkem Stuchlíkem rozehráli standardku v rohu, míček se pak dostal k volnému Janu Fialovi a ten ho doklepl do sítě.

V půlce zápasu se ke svému slovu přihlásila také třetí pětka domácího týmu. David Ježek natáhl od mantinelu a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Z podobného místa o několik minut později se prosadil také Jan Procházka. Vinohradští vedli po čtyřiceti minutách 3:1 a měli duel skvěle rozehraný. Soupeř zvýšil ve třetí části obrátky, ale velký počet pardubických střel dokázali žlutočerní skvěle blokovat.

A výborné zákroky zapsal také brankář Petr Musil. Až v 54. minutě nestačil na další výbornou ránu pardubického kanonýra Adama Šmída. Bylo zaděláno na drama. To odmítl Jan Fiala, jenž svou přízemní střelou vnesl na florbalky domácích klid. Minutu poté se do prázdné branky prosadil Ivan Pergler a klíčové vítězství SKV zpečetil 19 vteřin před koncem Zbyněk Stuchlík. Vinohrady ovládly šestý duel série 6:2.

„Je to pocit velké úlevy a radosti. Jsme hrdí na to, jak tým zvládl tuto sérii,“ řekl po utkání šťastný trenér SKV Michal Kotlas. „Bylo to velmi náročné. Poslední dva zápasy jsme hráli převážně jen na dvě pětky. Náš hlavní úkol byl připravit kluky hlavně v hlavě, protože oba dva týmy měly vyrovnanou výkonnost, takže rozhodovala psychika. Zvládli jsme to ustát a za to bych chtěl klukům poděkovat,“ dodal jeho kolega David Bouša.

„Spousta lidí nám v této sérii nevěřila. Takové ohlasy jsme měli. Ale rozhoduje se na hřišti a v play down je jedno, co se stalo předtím v sezoně,“ přidal Bouša na závěr. Vinohradští zvládli poslední krok a Sezona Končí Vítězně!

TJ Sokol Královské Vinohrady – Sokoli Pardubice 6:2 (0:0, 3:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 22. Fiala (Gregor), 31. D. Ježek (P. Hájek), 37. Procházka (P. Hartman), 57. Fiala (Z. Stuchlík), 58. Pergler, 60. Z. Stuchlík – 22. Šmíd (Prix), 54. Šmíd (Nezval). Rozhodčí: Šedivý, Štengl. Vyloučení: 3:2, navíc O. Stuchlík (Vinohrady) a Savický (Pardubice) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 122.

Sestava SKV: Musil - O. Stuchlík, Čuda, Hartman (C), Procházka, Ježek, Pinkas - Fiala, Z. Stuchlík, Gregor - Pergler, Gold, Klápa - Šolaja, Máca Hájek. Trenéři: Kotlas, Bouša.