2238_Jiri_Prochazka_SKV_Boleslav.JPG

Z dvojzápasu s favority sokolové body nevytěžili

Těžký víkend za sebou mají florbalisté Vinohrad. V pátek čelili talentovaným hráčům Bohemians a nakonec prohráli 5:9. V neděli dorazil do Rieger arény úřadující mistr České republiky. Vinohradským se první třetina vůbec nevydařila, nakonec ale s velkým favoritem prohráli se ctí 2:5. Další duel sehrají sokolové o nadcházejícím víkendu na hřišti Chodova.

Bohemka vlétla do utkání dobře a v úvodu druhé části vedla 3:0. Až pak se sokolové poprvé dostali do zápasu. Jenže následovala další špatná pasáž a další inkasované branky. V 50. minutě dokonce klokani vedli vysoko 9:3. Až v závěru přišla korekce, která zmírnila rozdíl ve skóre.

„Naší nedisciplinovaností a individuálními chybami jsme darovali soupeři tři body,“ zhodnotil stručně zápas kouč Vinohrad Jan Kapucián. I přes prohru odehrál dobrý zápas kapitán Petr Hartman. „Rozhodl pohyb, který jsme prostě neměli. Hráči dostávali nahrávky do stoje. Neplnili jsme taktické pokyny a nehráli jsme to, co jsme si řekli,“ litoval Hartman.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FbŠ Bohemians 5:9 (0:2, 3:5, 2:2)

Branky a nahrávky: 27. T. Gärtner (D. Gärtner), 31. Plíhal (Z. Stuchlík), 36. Pergler (Plíhal), 56. Hartman (Kellermann), 60. Pinkas (Hartman) – 4. Buršík (J. Petrák), 9. Kisugite (Forman), 22. Řehoř (K. Petrák), 32. Buršík (Kawulok), 33. Strnad (Rozkovec), 37. Řehoř (Buršík), 39. Forman (Kisugite), 43. Zezulka (Kisugite), 50. Čihák (Trnka). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Diváci: 162.

Sestava SKV: Křepelka - O. Stuchlík, Jiří Procházka, Kellermann, Jan Procházka, Kužel, Hartman (C), Horák - Plíhal, Z. Stuchlík,, Hájek - Švejda, D. Gärtner, T. Gärtner - Pergler, Máca, Klápa - Melíšek, Pinkas. Trenéři: Kapucián a Purkrábek.

Ani proti Mladé Boleslavi sokolům první třetina nevyšla. Tentokrát zejména její závěr. Během poslední minuty a půl inkasovali domácí třikrát a soupeř odskočil na 4:1. A když se ve 23. minutě prosadil hostující Hemerka, vypadalo to s SKV hodně špatně. Vinohradští však dokázali ve zbytku utkání zlepšit defenzivu a víc gólů už neinkasovali. Naopak duel ještě zkorigoval svou druhou trefou Ivan Pergler.

„Dva góly bych vyměnil za body do tabulky. Zápas rozhodla nekoncentrovanost na konci první třetiny,“ mrzelo Perglera. „Oproti pátku jsme lépe šlapali do obrany. Byli jsme kompaktnější a plnili jsme pokyny, což se projevilo na výsledku. Na druhou stranu jsme byli vepřed bezzubí, protože jsme dali jenom jeden gól ze hry,“ přidal své hodnocení trenér SKV Miroslav Purkrábek.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Předvýběr.CZ Florbal MB 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Pergler (Plíhal), 49. Pergler (Plíhal) – 1. Natov (Suchánek), 19. Tokoš (Krebner), 20. Gruber, 20. Pěnička (Tomašík), 23. Hemerka (Gruber). Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 105.

Sestava SKV: Blumbergs - Kužel, Hartman (C), O. Stuchlík, Jiří Procházka, Kellermann, Jan Procházka, Otta - Pergler, Máca, Klápa - D. Gärtner, Pergler, Plíhal - Melíšek, T. Gärtner, Trojáček - Hájek. Trenéři: Kapucián a Purkrábek.