Z Olomouce bez výhry

Ladies prohrály oba dva zápasy 1. kola play down na hřišti Olomouce a příští týden v Praze tak budou dohánět manko. Zatímco sobotní duel se od začátku jednoznačně vyvíjel ve prospěch domácích, v neděli se hrálo o poznání vyrovnanější utkání, které nakonec o gól ovládly Moravanky.

Do osmé minuty dokázaly Ladies držet s Olomoucí vyrovnaný stav. Nejprve na začátku druhé minuty poslala domácí tým do vedení Peterková. Hned po buly však dokázala srovnat Bartošová. Skóre 1:1 vydrželo do oné zmiňované osmé minuty. To se podruhé v utkání prosadila Peterková a Olomouc od této chvíle pouze navyšovala skóre.

Po úvodních dvaceti minutách to bylo 4:1 a nakonec si domácí FBS došlo pro vysokou výhřu 8:1. Na brankářku SKV Elišku Kuchyňkovou domácí hráčky vyslaly 46 střel a po zásluze se ujaly vedení v sérii. K výhře Olomouci dopomohly dvě dvougólové hráčky Jitka Oháňková a Kateřina Peterková.

„Olomouc za poslední měsíce udělala obrovský posun. Na hřišti byl prakticky jenom jeden tým, který sypal na naši branku jednu střelu za druhou. Skvělý výkon podala také domácí brankářka, která pro nás byla v tomto zápase opravdu neprůstřelná,“ řekl po prvním zápase Pavel Doubek, asistent trenéra Vinohrad.

FBS Olomouc - TJ SKV 8:1 (4:1, 1:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 2. Peterková, 8. Peterková (Mandátová), 14. Cholinská (Mandátová), 20. Oháňková (Pavlíková), 33. Reimerová, 45. Pavlíková (Reimerová), 50. Sladkovská (vla.), 57. Oháňková (Mikulová) – 2. Bartošová (Honzová). Rozhodčí: Mik, Szilvási. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 82.

Sestava SKV: Kuchyňková - Tvrzníková, Honzová, Šádková, Sladkovská - Kutnarová, Vejvodová, Lingová (C) - Trunečková, Žižková, Dobisíková - Bursová, Bartošová, Zelníčková. Trenéři: Boleslav Kytka a Pavel Doubek.

Vinohradské florbalistky se dokázaly ze sobotní porážky oklepat a v neděli podaly zcela odlišný výkon, díky kterému lépe konkurovaly domácímu týmu. Ve 12. minutě sice prohrávaly o dva góly, jenže po pěkné střele Lingové se dostaly zpátky na dostřel.

Olomouc pak opět odskočila o dvě branky, na což kuriózním gólem odpověděla Bartošová. Domácí brankářka Franková odkopla míček přímo na čepel vinohradské hráčky a ta se nemýlila. SKV se pak hnalo za vyrovnáním, ale jeho snahu překazilo vyloučení.

Moravský tým si vzal čas na poradu a v přesilovce udeřil. Svou druhou trefu v utkání si připsala Fleischmannová, a jak se později ukázalo, byla to trefa vítězná. Ladies totiž v závěru pouze vykřesaly naději díky úspěšnému zásahu Vejvodová, na vyrovnání však nedosáhly, a to i přesto, že zkusily hru v šesti.

„Byli jsme blízko vyrovnání série. Na každý gól se obrovsky nadřeme a hostující brankářka je opravdový magnet na balonky. V domácím prostředí se pokusíme o zázrak v podobě vyrovnání série. Naše hráčky dnes předvedly výkon na hranici svých možností a za to si zaslouží obrovský dík!“ zhodnotil druhý duel Pavel Doubek.

FBS Olomouc - TJ SKV 4:3 (2:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Suchánková (Podroužková), 12. Fleischmannová (Cholinská), 25. Podroužková, 35. Fleischmannová (Mikulová) – 14. Lingová (Tvrzníková), 30. Bartošová, 59. Vejvodová (Trunečková). Rozhodčí: P. Števček, R. Števček. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. Diváci: 84.

Sestava SKV: Kuchyňková - Tvrzníková, Honzová, Šádková, Sladkovská, Kutnarová, Jiříčková - Kalistová, Vejvodová, Lingová (C) - Trunečková, Žižková, Dobisíková - Bursová, Bartošová, Zelníčková - Kylarová. Trenéři: Boleslav Kytka a Pavel Doubek.